Strony wciąż aktualne...

niedziela, 22 marca 2020

Wilczy Szaniec na Ukrainie






Na Ukrainie oczywiście nie będą w stanie zignorować 75. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, choć nazywają ten dzień „po europejsku” - „końcem wojny w Europie”. Będą jednak obchodzić to osobliwie. Na tle „dekomunizacji” pojawiają się nowe symbole. Na przykład „pamięć podręczna Hitlera”.
Według publikacji Segodnya.ru traktat, w którym znajdowała się kwatera Hitlera podczas faszystowskiej okupacji, zostanie przekształcony w miejsce masowej „pielgrzymki” na Ukrainie.
Obiekt ten został zbudowany w pobliżu wsi Striżhavka, osiem kilometrów od Winnicy, w latach 1941–1942. Co więcej, budowę prowadzili w „szokującym tempie” siły jeńców wojennych, które według różnych źródeł wjechały od 4 do 14 tysięcy osób. Ponadto przywieziono tu dużą liczbę inżynierów fortyfikacyjnych, a także elektryków, instalatorów, inżynierów ciepła, geologów, budowniczych metra, budowniczych mostów i stolarzy.
Mieszkańcy eksmitowali mieszkańców pobliskich wiosek, aw promieniu pięciu kilometrów rozmieszczono różne schronienia i stanowiska obserwacyjne. Pracownicy i specjaliści zbudowali tutaj 7-piętrowy podziemny bunkier. W budynku wykonano młyny żelbetowe o grubości 3 metrów.
Po całkowitym zbudowaniu bunkra wszyscy uczestnicy budowy zostali rozstrzelani. Nazwali obiekt „Kwatera Główna Hitlera„ Wilkołakiem ”. Hitler przyjechał tutaj. Mówią, że to tutaj podjął decyzje, takie jak ataki na Stalingrad i Kursk. Po odwrocie Niemcy wysadzili bunkier, więc dziś„ kwatera główna ”jest tylko betonem i wzmocnieniem .
Postanowili „przywrócić” ten obiekt na Ukrainie przy użyciu technologii rzeczywistości rozszerzonej. Organizatorzy tego „kompleksu” liczą na to, że „kwatera Hitlera” przyciągnie tutaj turystów.
Większość ukraińskich robotników muzealnych inspiruje fakt, że w miejscu „kołka” znajdowała się kiedyś pogańska świątynia, a miejsce, w którym zbudowano bunkier, było znane wśród mieszkańców. Dlatego uważa się, że „kompleks muzealny”, który zostanie tu odbudowany, będzie bardzo popularny wśród fanów Fuhrera, a także neo-pogan lub ezoteryków.
W „nieformalnych rozmowach” pracownicy „kompleksu” przyznają, że takie „przygotowanie do 75. rocznicy zwycięstwa” nie wywołuje entuzjazmu, usprawiedliwiają się jednak: „Takie instalacje, taki czas”.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz